İnstagram’dan sonra Messgegram(Direct) Geliyor

İnstagram’dan sonra Messgegram(Direct) Geliyor

Sosyal medyanın en büyük platformları arasında yer alan instagram DM özelliğini ayrı bir uygulama olan Direct’e taşıdı.İnstagramın yeni uygulaması Direct şuan bütün mağazalarda yer alıyor.
Instagram, Direct adlı mesajlaşma uygulamasını piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Mevcut Instagram uygulamasının içerisinde yer alan mesajlaşma bölümünü ana uygulamanın içinden çıkaracak olan Instagram, Direct adlı uygulamayla Snapchat’e daha dişli ve doğrudan bir rakip olacak.
Direct uygulaması ilk etapta iOS ve Android platformları için farklı 6 ülkede pilot olarak yayınlanacak. Üstelik bu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Diğer ülkeler ise Şili, İsrail, İtalya, Portekiz ve Uruguay.
Mark’tan yine bomba gibi haber Geldi.
Instagram’ın Direct uygulamasını ayırmaktaki bir diğer amacı markaların da işini kolaylaştırmak. 1 milyar kullanıcı sayısına doğru emin adımlarla ilerleyen Instagram’daki işletme sayısının da 25 milyona ulaştığını düşünürsek, Instagram müşteri hizmetleri için de önemli bir kanal haline geldiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte kullanıcılar arasındaki özel mesajlaşma trafiğini de yönetmek için Instagram’ın Direct uygulaması kimi kullanıcılara avantaj sağlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir